Güncel Haberler

ABD’de Teksas krizi! 25 eyalet bildiri yayınladı! Oklahoma Valisi Stitt, destek için Ulusal Muhafızları gönderiyor

Stitt, Fox TV’ye yaptığı açıklamada, eski ABD Başkanı Donald Trump’ın tüm Cumhuriyetçi valilere yaptığı çağrı sonrasında, yasadışı göçmenlerin geçişini önleme konusunda Washington yönetimiyle anlaşmazlığa düşen “Teksas’ın yanında yer aldığını” söyledi. Vali Stitt, yaptığı açıklamada, sınır güvenliği için daha önce Oklahoma Ulusal Muhafızları’ndan Teksas’a destek gönderdiğini hatırlatarak, gerekli yönlendirmeyi yaptığını ve “birliklerin harekete hazır olduğunu” söyledi.

“Liderlerine itaat etmeye çalışıyorlar”

Teksas sınırına araştırma yapmak için bizzat gittiğini söyleyen Stitt, “Sınır görevlilerinin bile kafası karışık. Bunlar iyi Amerikalılar ve liderlerine itaat etmeye çalışıyorlar ama bu politikayı kabul etmiyorlar.” dedi.

2024 ABD başkanlık yarışından Donald Trump lehine çekildiğini açıklayan Florida Valisi Ron DeSantis de He Said’deki paylaşımında şunları söyledi.

HALKI Terk Etmekle Suçladı

Trump’ın ülkedeki tüm Cumhuriyetçi valilere Ulusal Muhafızlarını sınıra göndererek Teksas’a destek çağrısı yapmasının ardından 25 Cumhuriyetçi vali dün yaptıkları ortak açıklamada Biden yönetimini sınır krizi karşısında “halkı yüzüstü bırakmakla” suçladı. ve Teksas Valisi Gregg Abbott’a desteklerini açıkladılar.

Teksas Valisi Abbot ile Biden arasındaki anlaşmazlık, ABD Yüksek Mahkemesinin Meksika sınırındaki Rio Grande Nehri boyunca uzanan dikenli telleri kaldırma kararının ardından tırmandı. Teksas Ulusal Muhafızları, mahkeme kararına rağmen Salı günü de dikenli tel döşemeye devam etti ve ABD Sınır Devriyesi’nin işini yapmasına izin vermedi.

(AA)

Bu içerik Cansu Akalp tarafından yayınlanmıştır.

Keşfetmek
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
3 ilin emniyet müdürü görevden alındı 3 ilin emniyet müdürü görevden alındı
Kar ulaşımı olumsuz etkiledi!  Görüş mesafesi 40 metreye düştüKar ulaşımı olumsuz etkiledi! Görüş mesafesi 40 metreye düştü
6 kişinin hayatını kaybettiği kazada otobüs şoförü hakkında karar!6 kişinin hayatını kaybettiği kazada otobüs şoförü hakkında karar!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu
marsbahis giriş