Güncel Haberler

Almanya ve Fransa’dan yüksek sel alarmı

Bu haberin orijinal dili İngilizce idi.

Almanya ve Fransa henüz yüksek sel uyarı seviyelerini düşürmediler. Önümüzdeki saatlerde bölgede 15 ila 30 milimetre arası yağış bekleniyor

REKLAM

Almanya ve Fransa sel riskine karşı alarma geçiyor. Önümüzdeki birkaç saat içinde bölgede 15 ila 30 milimetre arasında yağış beklenirken, iki ülkenin meteoroloji servisleri su seviyesinin hızla yükselebileceği riski konusunda uyarıda bulundu.

Maksimum alarm on Fransız bölgesini kapsayacak şekilde genişletilirken, ülkenin kuzeyindeki Pas-de-Calais bölgesi iki ay içinde ikinci kez kırmızı alarma geçirildi.

İlk olarak kasım ayında Saint-Omer yakınlarındaki Blendecques sakinleri şiddetli yağışlar ve şehrin ortasından geçen Aa Nehri’nin bir kolunun taşması nedeniyle evlerini boşaltmak zorunda kaldı.

Pas-de-Calais’deki Bourthes ve Lumbres köyleri de benzeri görülmemiş su baskınlarından etkilendi. Gece boyunca etkili olan şiddetli sağanak yağışlar Lys ve Hem nehirlerinin taşmasına da neden oldu.

Almanya’nın Saksonya-Anhalt, Thüringen ve Aşağı Saksonya bölgeleri aşırı yağış nedeniyle alarma geçirilen bölgeler arasında yer alıyor.

Birçok yerde nehir veya deniz suyunun çok alçaktaki alanlara taşmasını önlemek için inşa edilen barajlar tehlikeli derecede ıslaktır.

Ülkenin kuzeybatısındaki Hunte Nehri’nin taşması, Oldenburg kentinde inşa edilen barajların yumuşamasına ve dengesiz hale gelmesine neden oldu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu
marsbahis giriş