Güncel Haberler

Deprem bölgesinde 7 milyarlık konut ihalesi: Yine yandaşı zengin ettiler

31 Ocak’ta Hatay Defne 5. Bölge 2. Etap’ta 840 konutun inşaatı için ihale yapıldı. Pazarlık yoluyla yapılan ihaleyi Ottokent İnşaat ve Enam Yapı İş Ortaklığı 2 milyar 161 milyon TL bedelle kazandı. MERSİS’ten alınan bilgiye göre, söz konusu iki şirketin sahibi girişimci Osman Gazi Kandaş. Kandaş, eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya yakın bir isim. Her iki şirket de aldıkları kamu ihaleleriyle dikkat çekiyor. Kandaş, Ottotek İnşaat firmasıyla 10 kamu ihalesi aldı. Kandaş’ın diğer şirketi Enam Taahüt İnşaat da halktan 43 ihale aldı.

30 Ocak’ta Defne 5. Bölge 1. Etap’ta 732 konutun ihalesi yapıldı. Pazarlık edilen ihaleyi Binbay İnşaat ve Arter Taahüt İnşaat şirketi 1 milyar 956 milyon TL bedelle kazandı. Binbay Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Bedrettin Binbay, 2018 seçimlerinde AKP’nin Siirt milletvekili adayıydı.Binbay İnşaat, TOKİ’den 22 kamu ihalesi aldı.

Halil Koç ve MFK Mühendislik İnşaat iş ortaklığı, Malatya Darende’de 256 konut, 4 dükkan ve 1 ilkokul inşaatı ihalesini 687 milyon TL bedelle kazandı. MFK Mühendislik’in sahibi Mustafa Feyzi Koç’un hükümete yakınlığıyla bilinen yerel bir haber sitesinin sahibi olduğunu da belirtelim. Şirket 24 kamu ihalesi aldı.

Aydur İnşaat, Osmaniye’de 1017 konutun inşaatı ihalesini kazandı. İhalenin toplam bedeli 2 milyar 368 milyon TL. Şirket 47 kamu ihalesine imza attı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu
marsbahis giriş