Güncel Haberler

Güneş sisteminde daha önce bilinmiyorlardı! Neptün ve Uranüs etrafında yeni uydular tespit edildi

Güneş sisteminin daha önce bilinmeyen uyduları Hawaii ve Şili’deki teleskoplar tarafından keşfedildi ve bunun sonucunda gökbilimciler, Neptün’ün etrafında dönen 2 uyduya ek olarak Uranüs’ün etrafında bir küçük uydunun daha bulunduğunu ortaya çıkardı.

BİR TURU 27 YILDA TAMAMLADI

Washington’daki Carnegie Bilim Enstitüsü’nden gökbilimci Scott Sheppard, küçük uydunun Güneş’e en uzak buzlu gezegen olan Neptün’ün etrafındaki yörüngesini yaklaşık 27 yılda tamamladığını söyledi.

Sheppard ayrıca henüz keşfedilmemiş birçok küçük uydunun olabileceğini de söyledi. Tahmini çapı 8 kilometre olan Uranüs’ün yörüngesindeki yeni uydunun muhtemelen gezegenin uyduları arasında en küçüğü olabileceğini de belirtelim. (AA)Bu içerik Metin Yamaner tarafından yayınlanmıştır.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
CHP'ye büyük şok!  AK Parti'nin itirazı kabul edildi, aday olmayacakCHP’ye büyük şok! AK Parti’nin itirazı kabul edildi, aday olmayacak
Yüksek sesle müzik çalarak çevreyi rahatsız ediyorlardı!  trafiğe kapalıYüksek sesle müzik çalarak çevreyi rahatsız ediyorlardı! trafiğe kapalı
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Cumhurbaşkanı Erdoğan: “İsrail’in dezenformasyon çabalarının önüne geçmek en önemli görevlerimizden biridir”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu
marsbahis giriş