Güncel Haberler

İller Bankası kaynaklarında bir artış yapılmıyor, belediyeler maddi sıkıntı yaşıyor – Son Dakika Siyaset,Türkiye Haberleri

AKP'li Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, son belediye meclisi toplantısında maaş ödeyemediğini itiraf etti.

Yayınlanma: 21.06.2024 – 04:00

Abo Ol

Google Haberleri

Belediye başkanlarının yerel seçimler için bütçeye aşırı yükleme yapması ve belediye gelirlerinin genel olarak azalması birçok soruna neden oldu. Gelirleri enflasyon oranında artmayan birçok belediye, personel maaşlarını ödeyemeyecek duruma geldi. AKP'li Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, son belediye meclisi toplantısında maaş ödeyemediğini itiraf etti. Çetin, İller Bankası'ndan gelen kaynağın personel giderlerinin üçte birine denk geldiğinin altını çizdi.

Ekonomik krizin ardından uygulamaya konulan tasarruf genelgesinin belediyelere yansımasını görmeye başlıyoruz. Birçok belediye seçim kampanyası döneminde çok fazla harcama yaptı. Önümüzdeki dönemde bütçe gelirleri azalan bazı belediyelerin temel giderlerini karşılamakta zorluk yaşaması bekleniyor. İlk sıkıntı yaşayan belediyelerden biri de AKP'nin Tekirdağ Kapaklı Belediyesi oldu. Belediye, seçimlerden sonra çalışanlarının maaşlarını ödeyemedi. Son belediye meclisi toplantısında AKP'li Belediye Başkanı Mustafa Çetin yaşanan zorlukları kabul etti. Çetin, ücret krizini şöyle anlattı: “Böyle bir dönem yaşamadık. İller Bankasından Belediyemize gelen ödemeler neredeyse maaşımızın üçte birine denk geliyor. Maalesef başka yerde ödemediğimiz halde aldığımız maddi imkanlar maaşların gecikmesine neden oldu. Çalışanlarımızın durumunu biliyorlar. Bu ay ikramiye ayıydı. Haziran ayında sendikayla yapılan anlaşmaya göre Kurban Bayramı maaşını da ek olarak ödeyecektik. Bu ay zor olacak. Gelir gider hesabımızın bizi şok ettiğini görüyoruz. Bunu geliştirmek için gerekli adımları atıyoruz. Kapaklı potansiyelini değerlendirebilecek kaynaklara sahiptir. “Bu süreci atlatacağız”

Cumhuriyet Tatil otel rezervasyonu

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu
meritking