Güncel Haberler

İngiliz Futbol Federasyonu: Sarina Wiegman, İngiltere erkek milli futbol takımının başına geçebilir

İngiltere kadın milli futbol takımı teknik direktörü Sarina Wiegman’ın, ülkenin erkek takımının başına geçebileceği iddia ediliyor.

REKLAM

İngiltere Futbol Federasyonu (FA) başkanı Mark Bullingham, Dünya Kupası finallerinde oynayan kadın milli takımlarının teknik direktörü Sarina Wiegman’ın erkek takımının başına geçebileceğini söyledi.

Wiegman’ın “futbolda istediğini yapabileceğini” belirten Bullingham, Gareth Southgate’in antrenörlük görevinden ayrılması durumunda erkek takımının başına bir kadın getirilmesini düşünebileceğini kaydetti.

Bullingham, “İnsanlar her zaman bu iş için en iyi adamın ya da en iyi İngiliz’in seçilmesi gerektiğini söyler. Neden bir erkek olmak zorunda?” dedi. dedi.

Wiegman’ın değerlendirme listesinin başında yer aldığını hatırlatan Bullingham, şunları söyledi: “Erkek veya kadın kıdemli koçluk pozisyonlarımızdan birinde boşluk olması durumunda, bu iş için en iyi kişiyi seçeceğiz ve bu, bu görevi en iyi şekilde yerine getirecek en iyi kişi olacaktır. maçları kazanabiliriz.” dedi.

İngiltere’yi Euro 2022 şampiyonu yaptı

53 yaşındaki Wiegman, Eylül 2021’de Phil Neville’in yerine baş antrenör olarak atandıktan sonra önemli bir başarı elde etti.

FA ile 2025 yılına kadar sözleşmesi bulunan eski Hollanda teknik direktörü Wiegman, İngiltere’yi Euro 2022’de ilk uluslararası şampiyonluğuna taşıdı.

İngiltere’nin Katar 2022 çeyrek finalinde elenmesinin ardından istifa etmeyi düşüneceğini söyleyen Southgate’in sözleşmesi, Euro 2024 sonuna kadar devam ediyor.

Graham Potter, Frank Lampard ve Eddie Howe, Southgate’in yerini alması muhtemel isimler arasında yer alıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu
marsbahis giriş