Güncel Haberler

Japonya’da kutsal yolculuğa doğru | Euronews

Japonya’daki Budistler için en kutsal yerlerden biri olan Şikoku adasındayız. Bu adada en az 88 Budist tapınağı var.

REKLAM

Japonya’nın dört büyük adasından en küçüğü olan Şikoku adası, Budizm’in en kutsal yerlerinden biri olarak kabul edilir. Burası yüzyıllardır Budistler için önemli bir hac yeri olmuştur.

euronews Denis Loctier: “Yeni keşifler ve aydınlanma yolculuğumuzdaki Japonya maceramız, en az 88 sekiz Budist tapınağının bulunduğu tarihi ve kutsal yerlerden biri olan Şikoku adasında devam ediyor.”

Hac, yürüyerek yaklaşık 40 günde tamamlanır. Rehberimiz Hajime Onishi bunu hayatında 88 kez yaptı. O da diğer hacılar gibi inancına göre beyaz elbiseler giyer ve elinde asayla büyük yolculuğa çıkar. Onishi, 88 tapınağın her birinde bir mum yakıyor, dua ediyor ve ayrılmadan önce küçük bir bağışta bulunuyor.

Budist hacı Hajime Onishi: “Bu tapınaklar, Shingon Budist okulunun kurucusu Kōbō-Daishi’nin ruhani eserleriyle doğrudan bağlantısı olan kutsal yerlerdir.”

Henro hacını üstlenen Budist hacılar ve turistler denizden en yüksek dağlık zirvelerde bulunur; Burada Şikoku’nun doğal güzelliği ve manevi mirası ortaya çıkıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu
meritking