Güncel Haberler

Özgecan’ın ölümü cinayet mi, intihar mı? Şaibeli ölümde mahkeme ailenin yeniden bilirkişi raporu hazırlamasına itiraz etti!

Ayşe Özgecan Usta, 5 Şubat 2021'de İncivez İlçesi Maggiore Tahsin Sokak'ta oturan sevgilisi Bartu Can Akkışla'nın yanına Ankara'dan Zonguldak'a geldi. İddialara göre Akkışla, Usta'nın bir an önce evlenme isteğine olumsuz yanıt verince tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi üzerine Üstad, “Ben atlayacağım” diyerek terasa doğru yürüdü, korkuluklara tırmandı ve kendini astı. Bartu Can Akkışla, Usta'nın yanına giderek onu gözaltına almaya çalışsa da başarılı olamadı. Sekizinci kattaki dairesinin terasından düşen Ayşe Özgecan Usta, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Olayın ardından gözaltına alınan ve ardından ev hapsine alınan sevgilisi Bartu Can Akkışla, Akkışla'nın intiharı önceden tahmin edebileceği ancak engellemediği gerekçesiyle “taksirle ölüme sebebiyet vermek” suçundan 11 ayrı suçtan yargılanmıştı. , kapıyı kilitlediği ve Ayşe Özgecan Usta'nın gitmesini engellediği için “kişiyi özgürlüğünden mahrum etti”. Bir yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Akkışla'nın ev hapsi, daha sonra ayda bir karakola giderek imza atmasını gerektiren adli denetim şartına dönüştürüldü.

YARGI İNCELEMESİ KALDIRILDI

Zonguldak Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya baba Kenan Usta ve tarafların avukatları katıldı. Sanık duruşmaya katılmadı. Duruşmada sanıklara uygulanan haftada bir imza yönündeki adli kontrol tedbirinin de kaldırıldığı belirtildi.

Mahkemede Usta ailesinin avukatı Ezgi Aybüke Dizlek bilirkişi görüşüne itiraz etti. Avukat Dizlek, şunları söyledi: “Yaptığımız keşiften de anlaşılacağı üzere Özgecan'ın korkuluğun 5 santimetre altındaki mermerden başka tutunacak yeri yok. Oturma odasında tartışıp balkona çıkıyorlar. Komşular uzun süredir ağlama sesi duyduklarını söylüyor.

Tırnaklarının içindeki deri örneklerinden de Özgecan'ın yine kavga ettiği anlaşılıyor. Bartu Can'ın vücudunda da tırnak izleri var. Görgü tanıkları Özgecan'ın yüzünün balkona baktığını da ifade etti. İntihar eden kişinin yüzü balkona değil boşluğa bakardı. “Önemli olan bunun devam edip etmediği değil, o noktaya nasıl geldiğidir” dedi.

CİNAYET Mİ İNTİHAR MI?

Zonguldak Asliye Ceza Mahkemesi'nin talebi üzerine, bir fizik mühendisi, bir psikiyatrist, bir adli tıp uzmanı ve bir olay yeri inceleme uzmanından oluşan 4 kişilik bilirkişi heyeti rapor hazırladı. Raporda, USTA'nın 26,12 metre yükseklikten saatte 81,36 kilometre hızla 2,3 saniyede yere düştüğü belirtiliyor. Akkışla'nın korkuluklara asılı kalan ve kendisini tutmaya çalışan sevgilisinin ağırlığını kaldıramadığı değerlendirildi.

BABA KARŞI ÇIKTI: YENİ RAPOR YAPILMASI GEREKİYOR

Baba Kenan Usta bilirkişi raporuna itiraz ederek, şunları söyledi: “Ağlama duyuyorsunuz, daha önce kavga olmuştu. Keşke gidip bir araba kazasında ölseydi. Polise de dava açacağım. 1+1 evde büyük telefon bulunamadı, bulunduğunda kırıktı. Kimse telefonunu kırıp çantasına koyup yatağın arkasına saklamaz. Çantasına veya bavuluna koyar. Ben de değerlendirmeye karşı çıkıyorum. Fizik profesörü korkuluk borusunun kalınlığını ve onu taşıyıp taşıyamayacağını hesaplamadı. Çünkü ben de olay yerinde boruyu tutmuştum ama tutamadım. “Bir el kapalı tüpü kavrayamaz” dedi. Baba Usta yeni rapor istedi.

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü avukatı, “Söz konusu rapor fiziki bir değerlendirmeden ibaret olup, kazanın anını ve psikolojisini içermemektedir. Uzun süredir uyuşturucu kullanan ve kaza anında alkollü olan birinin sözlerine dikkat etmemesini ve daha sonra asılıyken onu kurtarmaya çalışmasını kabul etmiyoruz. Sanıktan şikayetçiyiz ve cezalandırılmasını talep ediyoruz” dedi.

blirkisi-kırmızı

SANIK AVUKATI: “AKKIŞLA'NIN HİÇBİR SORUMLULUĞU YOK”

Sanık avukatlarından Berrak Büyük, raporda Akkışla'nın sorumlu olmadığının belirtildiğini belirterek, şunları söyledi: “Her ne kadar taraf evin kapısının kilitli olduğunu ve evden çıkmasına izin verilmediğini iddia etse de böyle bir durum söz konusu değil. Dosyadaki beyanlarıyla bu noktaya gelinmiştir” diyen sanığın diğer avukatı Namık Çağalı, “Müvekkilin sandığı iki suçtan hiçbiri suç niteliği taşımıyor” diyerek kendisini savundu: “Beraatini istiyoruz. “

SAVCIYA TANINAN SÜRE

Hakim, yeni rapor düzenlenmesi talebini gerekli görmediği gerekçesiyle reddederek duruşmayı erteledi ve savcıya mütalaasını sunması için süre tanıdı. (DHA)Bu içerik Evin Özbey tarafından yayınlanmıştır.

Sıkmak
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Masaj salonunda kadına dehşet yaşattı! Masaj salonunda kadına dehşet yaşattı! “Seni Bergen'e benzeteceğim”
Bakan Yerlikaya duyurdu!  29 ilde FETÖ operasyonu: 108 kişi yakalandıBakan Yerlikaya duyurdu! 29 ilde FETÖ operasyonu: 108 kişi yakalandı
MSB'nin mesajı: "kilidi kapatmak"MSB'den mesaj: “Kilit kapanıyor”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu
marsbahis giriş