Güncel Haberler

Samsung Electronics Türkiye’de yeni dönem başladı: Başkanlık görevini Jeff Jo devraldı

Samsung Electronics Türkiye, yeni başkanı olarak Jeff Jo’yu atadığını duyurdu. Görevini Philip Choi’den devralan Jeff Jo, kariyerine 1997 yılında Samsung Electronics’in Güney Kore’deki genel merkezinde Kurumsal İlişkiler bölümünde başladı. Şirket içinde yükseldi ve 2004 yılında Mobil Dış Satış departmanında çalıştı.

2009 yılında Tayland’da, ardından 2014 yılında Avustralya’da Mobil İş Birimi Yöneticisi olarak başarıyla çalışan Jo, 2017 yılında Mobil Perakende Operasyonları Başkanı olarak atandı. Bu görevinde şirketin mobil ürünlerinin perakende operasyonlarını ve müşteri deneyimini geliştirdi.

2019 yılında Samsung Electronics Kanada’nın başkanlığına atanan Jo, şirketin Kuzey Amerika pazarındaki etkinliğini ve pazar payını artırmada önemli bir başarı elde etti. 2021 yılında Mobil Deneyim Perakende Grubu başkanlığına atanan Jeff Jo, Samsung Electronics Türkiye başkanlığına atanana kadar bu pozisyonda kritik roller üstlenerek önemli bir başarıya imza attı. Jeff Jo, 11 Aralık 2023 tarihinden itibaren Samsung Electronics Türkiye Başkanlığı görevine başladı.

“TÜRKİYE’Yİ TAKİP ETMEKTEN HEYECAN VERİYORUM”

Jeff Jo yeni pozisyonuyla ilgili şunları söyledi:

“Bir teknoloji tutkunu olarak 2024 yılını önemli bir dönüm noktası olarak görüyorum. Samsung olarak yenilikçi çözümlerimizle ve entegre yapay zeka ürünlerimizle sektör trendlerini belirleyeceğimize inanıyoruz. Yapay zekanın günlük hayatımıza daha derinlemesine entegre olmasıyla birlikte akıllı cihaz ekosisteminin deneyimi de köklü bir dönüşüme uğrayacak. Yapay zeka, teknolojinin etkin kullanımının yanı sıra çevresel sürdürülebilirliğe de önemli katkılar sağlayan bir olgudur. Bu açıdan bakıldığında 2024 yılı yapay zekanın günlük hayatımızı dönüştürdüğü bir yıl olacak. Samsung olarak yapay zeka destekli ürünlerimiz ve SmartThings ekosistemimizle bu dönüşümün önemli bir parçasıyız. Bu dönüşümü Türkiye ile birlikte takip etmekten büyük heyecan duyuyorum” dedi.

Jeff Jo ayrıca Türkiye’nin genç nüfus yapısına da dikkat çekerek, “Kurumsal sosyal sorumluluk programlarımız Innovation Campus ve Solve for Tomorrow ile genç Türklere geleceği şekillendiren teknolojiler ve sürdürülebilir kalkınma konusunda beceri kazandırarak sosyal fayda sağlamaya devam edeceğiz” dedi.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Operasyon “Kafes 18” Operasyonu! 6 kişi tutuklandı
Ne yaptığı sır!  11 yaşındayken İspanya'da kaybolan İngiliz çocuk, altı yıl sonra Fransa'da tek başına yürürken bulunduNe yaptığı sır! 11 yaşındayken İspanya’da kaybolan İngiliz çocuk, altı yıl sonra Fransa’da tek başına yürürken bulundu
Köfte yiyen müşterilere kamyon çarptı: Çok sayıda yaralı varKöfte yiyen müşterilere kamyon çarptı: Çok sayıda yaralı var

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu
meritking