Güncel Haberler

SON DAKİKA | Ekrem İmamoğlu Belediyeler Birliği Başkanı oldu! İlk mesajları dikkat çekti

Son haberlere göre, Türkiye Belediyeler Birliği Meclisi (TBB), birliğin yeni yönetimini belirlemek üzere Ankara'da toplandı. İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, 515 oyla TBB Başkanlığına seçildi.

İmamoğlu'nun rakibi Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç ise 250 oy aldı.

Türkiye'nin dört bir yanından belediye başkanlarının katıldığı seçimler öncesinde meclisin başkanlığını en yaşlı üye olan Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk yürütüyordu.

“BUGÜN DURUMUMUZ BU HATAYI DÜZELTME NOKTASIDIR”

İmamoğlu daha sonra kürsüye çıkarak toplantıda bir konuşma yaptı. İşte o konuşmadan öne çıkanlar:

  • Belediyeler Birliği'nin meclisinde başka partilerden bir tane bile temsilci alamadık. Az önce saydım, yanılmıyorsam 2 üye MHP'li, geri kalanlar AK Partili. Bugün geldiğimiz nokta, bu yanlışın düzeltilmesi noktasıdır ve bunun için önemli bir başlangıcı temsil etmektedir.
  • Tüm çabalarımıza ve taleplerimize rağmen bu listenin ortak yayımlanması konusunda onay alınamadı. Dün bir liste hazırlayacaklarını duyurdular. Yoğun bir çaba gösterildi ama ne yazık ki bu demokratik çaba karşılıksız kaldı.

  • Biz TBB Başkanı olarak, Sayın Belediye Başkanımızın verdiği sözleri yerine getireceğimize Meclis adına söz veriyoruz. Demokratik anlamda başka bir şeyi sevdim; Bu ona kendi partisinde konuşamadığı birçok şeyi özgürce konuşabileceği bir platform sağladığını hayranlıkla izledim. Bu özgürlük iyi bir şeydir.Bu içerik Şahin Alp tarafından yayınlanmıştır.
    Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Zalimin karşısındayız”
Kartal'da bir binanın balkonu çöktü!  Bina boşaltıldıKartal'da bir binanın balkonu çöktü! Bina boşaltıldı
Cumhurbaşkanı Erdoğan CHP'yi ziyaret edecek!  Özgür Özel: Cumhurbaşkanı Erdoğan CHP'yi ziyaret edecek! Özgür Özel: “Gün ve saat yarın paylaşılacak”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu
marsbahis giriş