Güncel Haberler

Titanik’teki en zengin adamın cansız bedeninden çıkmıştı! Açık artırmada satılıyor: Değeri…

Titanik'in batmasında hayatını kaybeden, dönemin en zenginleri arasında yer alan John Jacob Astor'un altın cep saati, bugün İngiliz müzayede evi Henry Aldridge and Son tarafından Titanic ve Son adlı koleksiyon kapsamında satışa sunuldu. Anıların Gönderimi. Altın saatin değeri açık artırmada yaklaşık 190.000 dolar civarındaydı; burada keman, cüzdan ve bir çift kol düğmesi gibi Titanic'e ait pek çok hediyelik eşya satıldı.

DÜNYANIN EN ZENGİN İNSANLARI ARASINDAYDI

John Jacob Astor (47), dönemin ekonomik koşullarında 87 milyon dolarlık servetiyle dünyanın en zenginleri arasında yer alıyordu. Görgü tanıklarının ifadesine göre, 14 Nisan 1912'de Titanik'in buzdağına çarpmasıyla başlayan olaylarda Astor, eşini kurtarma gemisine alırken, güvertede sırasını beklerken başka bir kişiyle sohbet ederken görüldü. Astor'un cansız bedeni yedi gün sonra sudan çıkarıldı ve o dönemde gelenek olduğu üzere kimliği, ceketinin yakasına işlenen baş harflerden belirlendi. (DHA)

164338_TİTANİK'İN EN ZENGİN ADAMININ YAŞAM-YAŞAM-YATAKBu içerik Hande Dağ tarafından yayınlanmıştır.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Özgür Özel duyurdu!  Kojenerasyonla kazanılan belediyelerde başlayacak: Türkiye'de yeni dönemÖzgür Özel duyurdu! Kojenerasyonla kazanılan belediyelerde başlayacak: Türkiye'de yeni dönem
Korkunç kaza!  Su birikintisini fark edemedi...Korkunç kaza! Su birikintisini fark edemedi…
Kadıköy'de acı olay: Bir kişinin bacağı kesildiKadıköy'de acı olay: Bir kişinin bacağı kesildi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu
meritking