Güncel Haberler

AK Parti Havza Belediye Başkan aday adayı Aydın Kaya: ‘Her engeli aşan hoşgörü ve saygıdır’

AK Parti Havza Belediye Başkan aday adayı Aydın Kaya, “Her insanın bir engelli adayı olduğu gerçeğini aklımızdan hiçbir zaman çıkarmamamız, engelli kardeşlerimize yardımcı olmamız gerekmektedir” dedi.

 

AK Parti Havza Belediye Başkan aday adayı Aydın Kaya, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü ile ilgili yayınladığı mesajında hoşgörü, saygı ve sevginin her engeli aşan kavramlar olduğunu  ifade ederek; “Unutmayalım ki; bizlerde birer engelli adayı olarak konuya pozitif ayrımcılık gözü ile bakmalıyız.

Bu nedenle her alanda özel gereksinimli vatandaşlarımızın yaşamlarını kolaylaştırmak için toplum olarak birlikte çalışalım. Toplumumuzun önemli bir bölümünü oluşturan engelli kardeşlerimizin günlük yaşamlarında karşılaştıkları güçlükleri yakından takip etmemiz ve sorunlarının çözüme kavuşturulması noktasında her kesimden insanın üzerine düşen görevi en iyi şekilde yerine getirmesi gerekmektedir.  Yaşadığımız dünyada, engelli kardeşlerimizin hayatlarını istedikleri şekilde sürdürebilmeleri için sağlanan imkan ve kolaylıklar, bir toplumun gelişmişlik düzeyi ve çağdaşlığının ispatı olmakla beraber, insana verilen değer ve öneminde bir göstergesidir. Engellilerin normal bir hayat sürmeleri ancak toplumsal duyarlılık oluşturmakla mümkündür” dedi.

 

HAVZA BELEDİYE BAŞKAN A. ADAYI AYDIN KAYA KİMDİR?

1965 yılında Samsun’un Kavak ilçesinde doğdum. 1966 yılında Havza’ya yerleştik, ilk, orta ve lise tahsilimi Havza’da tamamladım. 1985 yılına Havza Endüstri Meslek Lisesinden mezun oldum. 1989 yılında Merzifon Yeni Çeltek Linyit işletmesinde elektrik teknikeri olarak işe başladım. İş yerinde Türkiye Maden İşçileri Sendikası Merzifon Şubesi Mali Sekreterliğine seçildim.

 

1998 – 2002 yılları arasında Sendika

Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptım. Aynı işyerinden 2006 yılında emekli oldum. 2007 yılında Er-Ay Süper Market olarak ticaret hayatına başladım. Gıda sektöründe başlayan ticari hayatıma, 2010 yılında kurduğum Er-Ay İnşaat ve Gıda Sanayi Ltd. Şti. isimli şirket ile inşaat sektörünü de ekledim.

 

Havza, Merzifon ve Vezirköprü ilçelerinde projelerimize devam ediyoruz. 2019 yılında Restoran ve Kafe sektörüne girdim, bu bağlamda Havza, Vezirköprü ve Samsun 56’larda işletmeler açarak bu sektörde de devam etmekteyim. 2009 ve 2011 yıllarında iki dönem Havza Ak Parti ilçe yönetiminde Sosyal İşler Başkanlığı ve İlçe Sekreteri olarak görev aldım.

 

2013 yılında Havza Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kuruluna seçilerek, Başkan Yardımcısı olarak görev aldım. Aynı dönemde Havza Organize Sanayi Bölgesi Mütevelli Heyeti ve Havza OSB Yönetim kurulunda görev yaptım. Mensubu olduğum Adalet ve Kalkınma Partisi’ne 2008 yılında üye oldum, bu tarihten itibaren kesintisiz üyeliğim devam etmektedir.

 

Evli ve 3 çocuk babasıyım. 2024 yılında yapılacak Mahalli İdareler Seçiminde Adalet ve Kalkınma Partisi Havza Belediye Başkanlığına aday adayı oldum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu
meritking