Güncel Haberler

Avustralya’da sel alarmı! Binlerce kişiye uyarı yapıldı: ‘Yüksek yerlere taşının’

Avustralya’nın Queensland eyaletini sel vurdu. Queensland yetkilileri, şiddetli yağışların eyalet başkenti Brisbane’in kuzeyinde bulunan ve yaklaşık 170.000 kişinin yaşadığı bir turizm merkezi olan Cairns şehrinin bazı bölgelerinde su baskınlarına neden olduğunu söyledi. Gelgit yaklaştıkça ve yağışlar devam ettikçe bölgedeki mülklerin su baskını yaşayabileceği söylenirken, Queensland İtfaiye ve Acil Durum Hizmetleri (QFES) tarafından yapılan açıklamada, bölge sakinlerine daha yüksek yerlere taşınmaları tavsiye edildi.

Cairns Yerel Afet Yönetimi’nden yapılan açıklamada, şiddetli yağış nedeniyle bölgede on binlerce kişinin elektriksiz kaldığı açıklandı. Çok sayıda ev, araç ve köprünün sular altında kaldığı kaydedilirken, “Bölgede elektrik, su, kanalizasyon ve telefon hizmetleri kesintiye uğrayabilir” uyarısında bulunuldu.

AW100224_06

Avustralyalı meteorologlar, Büyük Set Resifi’ne açılan Cairns’te “hayatı tehdit eden ani su baskını” öngörüsünde bulundu ve su seviyelerinin bugün 1971’de kaydedilen 4,1 metrelik zirveyi aşabileceğini söyledi.

AW100224_09

İHA

Keşfetmek
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
İYİ Partili Süer'den ısrarlı istifa rüzgârına sert yanıt: Görev meselesiyse hepiniz ölmelisinizİYİ Partili Süer’den ısrarlı istifa rüzgârına sert yanıt: Görev meselesiyse hepiniz ölmelisiniz
Çalıştığı fabrikada trajik bir şekilde hayatını kaybetti.Çalıştığı fabrikada trajik bir şekilde hayatını kaybetti.
Hükümete “genel af” çağrısı!  Pankart Hükümete “genel af” çağrısı! ‘Tayyip Dede’ pankartı dikkat çekti

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu
meritking