Güncel Haberler

Donald Trump’a ‘sus payı’ davasında konuşma yasağı getirildi!

Yargıç Juan Merchan, eski ABD Başkanı Donald Trump’a 2016 başkanlık seçimleri sırasında “sessizlik vergisi” ödediği suçlamasıyla açılan dört ceza davasından biri olan yetişkin sinema oyuncusu Stormy Daniels’a karşı açılan davada yeni bir karar verdi. Trump’ın davayla ilgili konuşmasını yasakladı.

Yargıç Merchan ayrıca Trump’ın davaya müdahale etmek isteyen avukatlar, mahkeme personeli, savcıların aile üyeleri veya avukatlar hakkında açıklama yapmasını ve potansiyel veya fiili jüri üyeleri hakkında açıklama yapmasını da yasakladı. Yargıç Merchan, Trump’ın jüri üyeleri de dahil olmak üzere adalet sisteminin her düzeyindeki insanlara karşı “tehdit edici, alaycı ve aşağılayıcı” yorumlar yapma geçmişine sahip olduğunu belirtti.

‘SESSİZ ÖDEME’ DAVASI

Yetişkinlere yönelik sinema oyuncusu Daniels, ilişkileri hakkında sessiz kalmak için 2016 yılında Trump’la 130.000 dolarlık bir ödeme karşılığında bir anlaşma imzaladığını söyledi. Daniels, anlaşmanın Trump tarafından imzalanmaması nedeniyle geçersiz olduğunu savundu. Trump, Daniels’ın iddialarını yalanladı. Ancak 2016 seçim kampanyası öncesinde Trump’ın avukatı olan Michael Cohen, Trump adına Daniels’a kendi hesabından 130 bin dolar ödediğini doğruladı. Cohen daha sonra Trump’ın şirketlerinin kendisine ikramiyeler dahil yaklaşık 420.000 dolar geri ödediğini iddia etti. Cohen, Trump’ın kampanyasına ilişkin soruşturma sırasında “vergi kaçakçılığı” ve “Kongre’ye yalan söyleme” suçlamalarıyla tutuklanmıştı. Kampanya finansmanı ihlalleri de dahil olmak üzere 9 federal suçlamayı kabul etti ve Aralık 2018’de 3 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Geçtiğimiz yıl 4 Nisan’da Trump, söz konusu ödemeyi karşılamak için mali belgelerde sahtecilik yapmakla suçlandığı davada hakim karşısına çıkmış ve duruşmada hakkındaki iddiaları dinledikten sonra 34 suçlamanın tamamını reddetmişti. Davanın ilk duruşması 15 Nisan’da jüri seçimiyle başlayacak. (İHA)Bu içerik Metin Yamaner tarafından yayınlanmıştır.

Yerel seçimler 2024
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
AK Parti İstanbul il başkanı Kabaktepe: CHP genel başkanının İstanbul'a girişi yasaklandıAK Parti İstanbul il başkanı Kabaktepe: CHP genel başkanının İstanbul’a girişi yasaklandı
Bayraktar TB3 SİHA testi başarıyla tamamladıBayraktar TB3 SİHA testi başarıyla tamamladı
Dilencinin dehşeti!  Kendisine parayı vermeyen kadını bıçakla yaraladıDilencinin dehşeti! Kendisine parayı vermeyen kadını bıçakla yaraladı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu
marsbahis giriş