Güncel Haberler

Ezgi Apartmanı 35 kişiye mezar olmuştu! Mağdurlarının avukatı Rezan Epözdemir çarpıcı detayı açıkladı! ‘Proje değişikliği…’

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7,7 büyüklüğündeki depremde 10 katlı Ezgi apartmanı çöktü, 35 vatandaşımız hayatını kaybetti. Depremde hayatını kaybeden vatandaşların yakınları, binanın altındaki pastanede kolonların kesildiğini iddia ederek, bunu kanıtlayacak fotoğraflar sundu. Daha sonra konu yargıya taşındı. Mahkemenin aldığı kararla oluşturulan bilirkişi heyeti, binada incelemelerde bulundu. Yapılan çalışmaların ardından 48 sayfalık bir rapor hazırlandı ve hazırlanan rapora göre çevrenin kesildiği tespit edildi. Davanın ilk duruşması önceki gün başladı ve duruşmada tutuklu müteahhit YA ve tutuklu sorumlu mühendis MT hazır bulunurken, mimar ED ise SEGBİS üzerinden duruşmaya katıldı.

“YARGI TAKİBİ TARAFINDAN SERBEST BIRAKILDILAR VE ŞU ANDA SERBEST DURUMDALAR”

Fatih Altaylı’nın YouTube programına konuk olan Ezgi Apartmanı mağdurlarının avukatı Rezan Epözdemir, şunları söyledi:

“Kolonu kesen pastanenin sahipleri adli denetimle serbest bırakıldı ve şu anda serbest. Projenin tadilatı imar affından yararlandı ve yasallaştı. Depremin üzerinden 1 yıl geçti, tek bir tane bile yok” kamu görevlisi yargılanıyor”Şimdi.”

“KİMSENİN ENDİŞELENMESİNE GEREK YOK”

Davanın görülmesine ilişkin Epözdemir, “Buradayız, duruşmadayız. Ezgi Apartmanı’nda depremde kaybettiğimiz canlar için faillerin cezasını alması için hukuki mücadelemiz sonuna kadar devam edecek” dedi. hak ediyorlar. ve adalet yerini buldu. kimse endişelenmesin…”

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Antalya Kaş'ta deprem!  AFAD tarafından açıklandıAntalya Kaş’ta deprem! AFAD tarafından açıklandı
CHP lideri Özel'den canlı yayında çok konuşulacak açıklamalar! "Yarış bitti"CHP lideri Özel’den canlı yayında çok konuşulacak açıklamalar! “Yarış bitti”
972 yıla kadar hapis cezası istendi! 972 yıla kadar hapis cezası istendi! “Mucizevi bir ilaç” diyerek kendini savundu

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu
meritking