Güncel Haberler

Hyundai IONIQ 5 Advance Özel Fiyatıyla Dikkat Çekiyor. – OTOMOTIV

Türkiye'de elektrikli otomobil ve üst düzey mobilite alanındaki uzmanlığını daha da genişletmeyi ve bu alanda sektöre liderlik etmeyi hedefleyen Hyundai Assan, 2024 yılında elektrifikasyon stratejisine odaklanmaya devam ediyor. Hyundai Assan, Türkiye'ye özel geliştirilen yeni ekipman seviyelerini sunuyor. Ödeme koşulları ve fiyatları oldukça cazip olan tüketicilere, geçtiğimiz ay satışına başlayan IONIQ 5 Advance modelinin fiyatında %8'e varan indirim yaptı. Hem teknolojisi hem de sunduğu yüksek konfor seviyesiyle segmentinde fark yaratan IONIQ 5'in 4×2 çekiş sistemli Advance donanım seviyesinin fiyatı 1.649.000 TL olarak belirlenirken, “Satın Alma” imkanı da bulunuyor. Şimdi 6 ayda ödeyin” dedi.

Lansmanından bu yana 200'den fazla ödül alan IONIQ 5 ile ilgili görüşlerini dile getiren Hyundai Genel Müdürü Assan Murat Berkel, şunları söyledi: “Türk tüketicisine özel geliştirdiğimiz “Advance” donanım seviyesi, sahip olduğu özelliklerle büyük ilgi görüyor. sunduğu optimum özelliklerle Türk tüketicilerinin elektrikli otomobillere daha kolay erişmesini ve aynı zamanda geleceğin teknolojilerini en uygun fiyatlarla deneyimlemesini, daha ucuz ve daha kaliteli otomobil satın alma fırsatını istiyoruz. Birçok içten yanmalı SUV modelinden daha yüksek teknolojiye sahip'' dedi.

C-SUV segmentinde yer alan IONIQ 5 Advance'ın öne çıkan özellikleri, günlük kullanımda tüm beklentileri karşılıyor. IONIQ 5 Advance'ın donanım listesinde; Piksel tasarımlı LED farlar, dur-kalk fonksiyonlu akıllı hız sabitleyici ve çarpışma önleme asistanı gibi donanımlar dikkat çekerken, önde soğutma fonksiyonlu ısıtmalı deri koltuklar, BOSE Premium ses sistemi, entegre çift 12,3 inç yer alıyor. bilgi ve multimedya ekranları, sanal ekran (Head-Up Display), sürgülü tip orta konsol ve gizli otomatik kapı kolları da günlük kullanımda sahibine yardımcı oluyor.

EV modellerinin en önemli özelliklerinden biri olan ve özellikle zorlu kış koşullarında özerkliği artıran ısı pompası, diğer tüm Hyundai modellerinde olduğu gibi IONIQ 5'in Advance versiyonunda da standart olarak sunuluyor.

170 beygir gücündeki motorla tam 587 km

IONIQ 5 Advance, 58 kWh'lik bir bataryaya, 125 kW'lık (170 hp) tek bir arkaya monteli elektrik motoruna ve arkadan çekiş sistemine sahiptir. Otomobilin 58 kWh bataryasının %100 şarjda menzili kombine kullanımda 384 km (WLTP) oluyor. Araç, şehir içi kullanımda ise 587 kilometreye kadar menzile rahatlıkla ulaşabiliyor. IONIQ 5'in 0'dan 100 km/saat'e hızlanması Gelişmiş donanım seviyesinde 8,5 saniyedir. Aracın ulaşabileceği maksimum hız ise 185 km/saat ile sınırlı. Üstelik; Mükemmel 800 volt akü sistemi sayesinde, ultra hızlı 350 kW DC şarj cihazına bağlandığında yalnızca 18 dakikada %10'dan %80'e kadar şarj edilebiliyor. Yine WLTP düzenlemelerine göre IONIQ 5 kullanıcılarının 100 km menzile ulaşabilmesi için aracını ultra hızlı şarj istasyonlarında sadece 5 dakika şarj etmeleri yeterli.

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu
marsbahis giriş